W piątek 23 czerwca, na bielańskiej części Kępy Potockiej odbędą się dzielnicowe obchody Wianek. Organizatorzy planują masę atrakcji, z których na pewno każdy wybierze coś dla siebie.

W najbliższy piątek od godziny 16.00 na Kępie Potockiej przy ulicy Gwiaździstej wystartują bielańskie Wianki. Wianki to święto wywodzące się od pogańskich plemion słowiańskich, które w ten dzień imprezowali z okazji występowania najkrótszej nocy w roku. Podobnie jest także w dzisiejszych czasach. Z tej okazji, organizatorzy wydarzenia na Bielanach przygotowali wiele fajnych atrakcji, a pośród nich wyróżnić można chociażby warsztaty przygotowane przez zespół Paprykalaba, który nauczy nas jak stworzyć instrumenty muzyczne z warzyw, ale także szybki kurs zielarski z plecenia wianków. Będzie także przeprowadzona gra plenerowa pod tytułem „W poszukiwaniu kwiatu paproci” oraz wspólne śpiewanie tradycyjnych pieśni sobótkowych, z obszarów Polski, Białorusi i Ukrainy. Głównym i jednocześnie kończącym punktem programu będzie koncert grupy Sutari, który rozpocznie się o godzinie 20.00. Jest to zespół, który słynie ze swojego zamiłowania do kultury ludowej, z której czerpie inspiracje i ze świetnego łączenia właśnie elementu ludowości, z nowoczesnym, modnym brzmieniem.

Bielańskie Wianki to impreza fajna dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić piątkowe popołudnie oraz nauczyć się kilku ciekawych i bardzo nieszablonowych rzeczy. Poza tym to świetna rozgrzewka przed centralną warszawską imprezą, która odbędzie się w sobotę na Podzamczu.