Klub Alchemia oraz Karoryfer Lecolds prezentują:

Osty i ciernie, czyli Sutari i Hańba! na wspólnym koncercie w Krakowie!

Choć na pozór odległe od siebie, obie grupy łączy idea twórczego reinterpretowania ludowych tradycji muzycznych oraz buntowniczy charakter poetyckich tekstów. Połączyły także koncerty, w tym katowicki OFF czy sesja dla rozgłośni KEXP, po której rozjechali się po świecie. Po wydaniu dobrze przyjętych debiutów długopłytowych i niecodziennych trasach koncertowych, Hańba! i Sutari po raz pierwszy spotkają się w Krakowie, prezentując dalszy ciąg swoich muzycznych opowieści.

Bilety:
przedsprzedaż – 30 zł
w dniu koncertu – 40 zł

Sutari, czyli Basia Songin, Zosia Zembrzuska i Kasia Kapela, powracają na Kazimierz z kolejną płytą długogrającą pt. „Osty”. Artystki ponownie sięgnęły po pieśni ludowe, by z właściwą sobie wrażliwością i wyobraźnią opowiedzieć o otaczającym je świecie z perspektywy kobiety. Opowiadają o zdarzeniach, które są wielowymiarowe jak osty – bowiem osty to zarówno piękne i pożyteczne zioła o leczniczym działaniu, jak i kłujące chwasty. Usłyszymy o różnych odcieniach miłości, o tęsknocie, strachu, zagubieniu, walce o własną godność i poszukiwaniu niezależności.

Utwór „Siostra” z nadchodzącej płyty:

www.sutari.pl

Hańba! to dobrze znana krakowskiej publiczności orkiestra zbuntowana. Wywodzący się z podgórskich i kazimierskich podwórek muzykanci od momentu wydania debiutanckiej płyty długogrającej zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i Europie, a nawet w Stanach Zjednoczonych. W tym roku będzie ich można usłyszeć m.in. na Primavera Festival w Barcelonie czy Colours of Ostrava. Tymczasem przygotowują kolejny album, którego premiera będzie miała miejsce z początkiem jesieni. Majowy koncert jest zatem ostatnią krakowską okazją, aby posłuchać ich „klasycznego” repertuaru.

Kolodionowy film ruchomy do utworu „Gmachy”:

www.hanba1926.pl

VENUE

Klub Alchemia
ul.Estery 5, 31-056 Kraków

View this event on Facebook